Tengeri mentőmellény felnőttek részére. A hazai előirt azaz a belvizi mentőmellények minősítése NEM felel meg a tengeri előírásoknak. A tengeri felhajtóerő előírása 165 N és nem 100 N. A tengeri mentőmellény minden előírt minősítésnek megfelel. Kialakításánál nem a belvizi hajózásra lett kifejlesztve, ezáltal a tapasztalatok szerint belvizi használata nem kényelmes. A tengeri mentőmellény is fényvisszíverő csíkokkal van ellátva, hogy a távolból könnyedén észrevehető legyen. Vízben is jól működő tengeri síppal van ellátva. Habbal töltőtt 150 N mentőmellény. A mentőmellényen a heveder állítható. Könnyű viseletet biztosít az osztott belső töltet. Bebújó nyílásán kell a fejet bedugni, majd a hevedert derékon rögzíteni. Gyorsan fel és levehető. Mérete: 70 - 110 kg (kb). Hasméret: maximum 160 cm-ig. Minősítése: 150 N, CE EN 396.
- EN 395 / ISO 12402-4
- CE EN 395 minősítéssel rendelkezik.
Azt tudjuk, hogy mentőmellény kötelező kajakban, kenuban, csónakban, vitorláson, illetve minden vízisporteszközön. Ha valakinek kimegy a fejéből, akkor a vízirendőrök segítenek megjegyezni negyvenezerért:
Csónak és vízi sporteszköz használatára vonatkozó szabályok megszegése esetén, a Hajózási Szabályzat II. RÉSZ 4.07 cikk 1. és 3. pont alapján a helyszíni bírság 40 000 Ft, eljárás esetén 80 000 Ft.
“3. Vízen levő (közlekedő vagy veszteglő) csónakban tartózkodó úszni nem tudó, valamint 14 évnél fiatalabb személy, továbbá vízi sporteszközön közlekedő minden személy köteles mentőmellényt viselni.”